Elektroninės cigaretės – kas tai?

Dažnai girdime žodį elektroninės cigaretės, bet ar susimąstome kas tai yra? 

 
Elektroninės cigaretės, el. cigaretės, e-cigaretės– cigaretės formos elektrinis inhaliatorius, kurio garuose yra nikotino tirpalo. 

Elektroninės cigaretės dalys: 

Elektronines cigaretės dalys
 • Kandiklis 
 • Kaitiklis 
 • Kapsulė 
 • Vielos ritė 
 • E – skysčio talpa 
 • Jungiklis  
 • Ličio jonų akumuliatorius  
 • Mikro USB lizdas 
 • Įkrovimo kabelis  

 E– cigaretės buvo išrastos 2003 metais (Kinijoje) , o ir labai greitai, maždaug po trijų metų pasiekė  Europa, taip pat ir Lietuvą. Tokios rūšies cigaretės buvo sukurtos tam, kad sumažinti paprastų cigarečių daroma poveikį sveikatai, bei gyvenimo kokybei. Žinoma, elektroninės cigaretės, išradėjai ją bandė padaryti tokią, kuri suteiktu tokius pačius pojūčius kaip paprastoji cigaretė, tačiau dėl to neišvengė cigarečių daromo poveikio, o jį tik sumažino.

Elektroninių cigarečių skysčio sudėtis: 

Elektroninių cigarečių skysčio sudėtis
 • Nikotinas 
 • Propilengikolis ir glicerolis  
 • Koncerogeninės medžiagos  
 • Sunkieji metalai 
 • Kietosios dalelės 
 • Skonį ir kvapą suteikiančios medžiagos  

   E–skysčių gamintojai gamina skysčius, kurių nikotino koncentracija  svyruoja nuo 0 iki 34 mg/ml. Šiuo metu populiariausi yra 6 , 12, 18 mg/ml. Lietuvoje leistina asmenims nuo 18 metų garinti ne didesnius kaip 20mg/ml Nikotino kiekį turinčius skysčius. Šiuo metu kai kurie žmones garina skysčius kurie yra virš 34 mg/ml ( šių skysčių gamintojai negamina) tai individualių asmenų ar grupės gaminamas e—skystis, kuris gali siekti virš 100mg/ml, tokie skysčiai yra nelegalūs. Perspėjimas: garinant tokio pobūdžio skysčius gali grėsti didelis  pavojus žmogaus sveikatai ar net gyvybei. 

Kaip veikia elektroninės cigaretės?

Kai vartotojas traukia orą apžiojęs kandiklį, jutiklis suaktyvina katinimo elementą, kuris garina kvapnųjį skysti, laikoma e – skysčio talpoje, tada asmuo įkvepia aerozolio tirpalą.

Kandiklis yra užtaisas pritvirtintas prie vamzdelio galo. Nedidelis plastikinis indas kandiklyje ( e skysčio talpykla) turi e – skysčio tirpalo sudrėkintą absorbuojančią medžiagą. Kasetę galima arba pakartotinai užpildyti, arba prireikus pakeisti kitą užpildytą užtaisą.

Kaitiklis yra kaitinimo elementas, kuris šildo skysti, sukeldamas jo garavimą. Tada tirpalą galima įkvėpti ar iškvėpti.

Baterija maitina kaitinimo elementą. Paprastai tai yra daugkartinio įkrovimo ličio jonų akumuliatorius.

Jugiklis įjungią šildytuvą, kai vartotojas naudoją prietaisą. Šviesos diodas gali pasirodyti, kai jis suaktyvinamas.

 Elektroninių cigarečių rūšys:

 • Elektroninė pypkė 
 • Elektroninis cigaras  
 • Didelio TD ( TD – talpyklos dydis) elektroninės cigaretės 
 • Vidutinio TD elektroninė cigaretė 
 • Vienkartinės elektroninės cigaretės 

   Poveikis sveikatai – dar ir dabar nėra žinomas tikslus poveikis sveikatai, kurį daro e – cigaretės, mokslininkai vis dar tiria ir aiškinasi kuo gali baigtis rūkymas šio pobūdžio cigaretes. Raginama jeigu yra galimybė nevartoti elektroninių cigarečių.  

 Kai kurie tyrimai rodo, kad e–cigaretės daro toksinį poveikį organizmo jungiamojo audinio ir embrioninėms kamieninėms ląstelėms, kuris gali sukelti mirtį, taip pat šios cigaretės silpnina organizmo aprūpinimą deguonimi ir sukelia daugelį ligų kaip burnos, plaučių stemplės vėžį.

Elektroninės cigaretės – kas tai? ELEKTRONINĖS CIGARETĖS
Elektroninės cigaretės faktai

Elektroninių cigarečių istorija:

1927 m., Josephas Robinsonas pateikė paraišką elektroninio garintuvo patentui gauti. Jo paskirtis buvo, naudoti kartu su vaistiniais junginiais. Patentas buvo patvirtintas 1930 m. Įrenginys niekada nebuvo parduodamas. 1930 m. Jungtinių Valstijų prekių ženklų tarnyba pranešė apie dokumenta kuriame teigiama, „kad būtų galima laikyti vaistinius junginius, kurie yra elektriškai ar kitaip kaitinami, kad gautų inhaliacinius garus“. 1934 m. Dokumentas teigė, kad produktas yra „pritaikytas transformacijai, lakūs skysti vaistai bus verčiami į ypač smulkių dalelių garus arba į rūkus. ” 1936 m. buvo paskelbtas panašus patentas. Šie atvejai yra susiję su medicininio vartojimo garinimu.

Ankstyviausią e-cigaretę galima ptiskirti amerikiečiui Herbertui A. Gilbertui, kuris 1963 m. Užpatentavo „rūkančią be tabako cigaretę“, kuri apėmė „deginančio tabako ir popieriaus pakeitimą šildomu, drėgnu, skonio oru“. Šis prietaisas gamino aromatintą garą be nikotino. Licencija buvo išduota 1965 m. Gilberto išradimas pralenkė savo laiką. Buvo prototipų, tačiau tai sulaukė mažai dėmesio ir niekada nebuvo komercializuota, nes tuo metu rūkymas vis dar buvo madingas. 2013 m. Gilbertas teigė, kad šiandieninės elektrinės cigaretės atitinka pagrindinį dizainą, nurodytą jo originaliame patente. Cigaretė „Favor“, pristatyta 1986 m., Buvo dar vienas ankstyvas nedegus produktas, reklamuojamas kaip alternatyvus tabako gaminys, kurio sudėtyje yra nikotino.

Elektroninės cigaretės foto
E cigarettes pictures
E cigaretės internetu

Visuomenė ir kultūra

Elektroninės cigaretės vartotojai stipriai palaiko elektroninių cigarečių vartojimą, pardavimą, ir pirkimą. Laikui bėgant elektroninės cigaretės gali visiškai sužlugdyti tabako gaminių vartojimą.

Atsirado subkultūra, kuri save vadina „garintojų bendruomene“ ( angl. the vaping community) Šios kylančios subkultūros nariai e-cigaretes dažnai mato kaip saugesnę alternatyvą rūkymui , o kai kurie mano, kad tai yra hobis. Internetinis forumas E-Cig-Reviews.com buvo viena iš pirmųjų pagrindinių bendruomenių. Tai ir kiti internetiniai forumai, tokie kaip UKVaper.org, buvo mados pomėgio ištakos. Taip pat yra grupių „Facebook“ ir „Reddit“. Internetinių forumų, pagrįstų modifikacija, skaičius išaugo garintojų bendruomenėje.

Remiantis 2019 m. Tyrimu, energingai vertinant veiklą, susijusią su e-cigaretėmis, elgiamasi kaip neapmokamiems evangelikams. E-cigarečių įmonėse yra daug interneto atstovų, taip pat yra daugybė individualių apžvalgininkų, kurie tinklaraštyje ir tviteryje kalba apie su e-cigaretėmis susijusius gaminius. 2014 m. Antrosios pakopos medicinos žurnalo redakcija pareiškė, kad garintojai „taip pat vykdo žiaurius internetinius išpuolius prieš visus, kurie turi atkaklumo teigti, kad e cigaretes yra kas kita, išskyrus naujovę, kuri be rizikos gali išgelbėti tūkstančius gyvybių“ . Panieka tabakui yra kultūrų kultūros dalis. 2018 m. Apžvalgoje teigiama, kad tabako ir elektronines cigaretes gaminančios įmonės sąveikauja su vartotojais vykdydamos savo politinę darbotvarkę. Bendrovės naudoja internetines svetaines, socialinę žiniasklaidą ir rinkodarą, kad pritrauktų vartotojus į prieštaravimą sąskaitoms, kuriose įstatymai be dūmų įtraukti e-cigaretes. Tai panašu į tabako pramonės veiklą, vykstančią devintajame dešimtmetyje. Šie metodai buvo naudojami Europoje, siekiant sumažinti ES tabako gaminių direktyvą.

2013 m. Spalio mėn. Žmonių grupių lobizmas taip pat turėjo įtakos Tabako gaminių direktyvos sprendimui. Tabako gamintojai bendradarbiavo su organizacijomis, siekiančiomis skatinti e-cigarečių naudojimą, ir šios organizacijos dirbo siekdamos kliudyti teisės aktams, kuriais siekiama apriboti e-cigarečių naudojimą.

Keli faktai apie elektronines cigaretes:

 • Elektroninės cigaretės yra daug sveikesnės nei įprastos. Jūs galite rūkyti elektronines cigaretes visiškai nenaudojant nikotino, tuo metu jūsų organizmas patirs daug mažesnę žalą, negalime sakyti, kad tai visiškai nekenkia, bet kenkia daug mažiau.
 • Elektroninės cigaretės yra daug pigesnės nei įprastos. Naudojant jas jūs pajusite didelį skirtumą finansų atžvilgiu.
 • Elektronines cigaretes galima naudoti beveik visur. Lietuvos respublika dar nėra apibrėžusi specialių naudojimo reikalavimų e – cigaretėms, todėl ja galima naudoti visur.
 • Elektronones cigaretės gali padėti jums visiškai mesti rūkymą, tik reikia daug pastangų ir laiko.
 • Elektroninė cigaretė tikrai negali sprogti burnoje kaip rašo daug melagingų interneto svetainių.
 • E-cigaretės garai ir skystis turi TSNA , keturių cheminių junginių grupę, kuri, yra viena iš labiausiai kancerogeninių medžiagų tabako gaminiuose ir tabako dūmuose.
 • E – cigaretės yra sveikiausias, ekonomiškiausias ir kokybiškiausias pasirikimas įvertinus visus rūkymo būdus – kaljaną, cigarilę, pypkę, marihuaną, bongą, cigaretę, cigarą ir t.t.

https://vapecloud.lt/produkto-kategorija/produkto-kategorijos/

https://www.15min.lt/tema/elektronines-cigaretes-51725

2 thoughts on “Elektroninės cigaretės – kas tai?

 1. Shirleen says:

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of
  your website is great, as well as the content!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

www.megastock.comv-blue-on-white-en